Hledat

Ubytování

Dovolená Český Krumlov a okolí tady bude konečně i pro Čechy

Dovolená Český Krumlov a okolí tady bude konečně i pro Čechy

Díky za každého zahraničního turistu, ale přece jen. Kolikrát se chceme podívat po českých a moravských památkách, nakonec však máme pocit, jako bychom ani nebyli u nás doma. Teď máme šanci poznat opět Český Krumlov „po česku“. Na co se podívat, a kde najít levné ubytování?

Dovolená Český Krumlov a okolí, to není jen klišé, kterým se máme šanci ohánět před kolegy a známými. Krumlov je úchvatné město, stejně tak jako jeho okolí. Vše je pro nás, turisty, připraveno. Takže si zde dovolenou můžeme užít se skutečným komfortem. Ať již se sem vydáme na otočku, nebo na déle. Což je rozhodně lepší, protože den vám na to, abyste si krásy tohoto města a jeho okolí užili, určitě stačit nebude. Ubytování v soukromí Český Krumlov je dobrou volbou na kratší výlety i plnohodnotnou dovolenou. Avšak nezklame vás ani některý hezký hotel Český Krumlov, zejména když budete mít více než jen šťastnou ruku při jeho volbě a dáte předem na reference a doporučení.

Český Krumlov je perlou Jižních Čech

Právě při návštěvě tohoto českého městečka si uvědomíte, že není nutné vždy jezdit či létat daleko od domova, abychom si užili impozantní výhledy, středověké klikaté uličky, romantická zákoutí, středověké krčmy či umění v ulicích. To vše umí nabídnout i Český Krumlov. Díky své neopakovatelné atmosféře je již od roku 1992 zapsán mezi památkami UNESCO, a i když mu kvůli sporům kolem otáčivého hlediště hrozilo vyškrtnutí, rozhodně na seznam světových památek patří.

Hlavní dominantou samotného města je hrad a zámek Český Krumlov

Dominuje mu věž, kterou obdivoval již Karel Čapek. Zámek má zajímavý interiér se slavným Maškarním sálem a unikátní je rovněž zámecké divadlo s nejzachovalejší barokní scénou na světě. Navštívit lze lapidárium, medvědinec (medvědy na krumlovském zámku chovali již Rožmberkové), je zde nádherná zámecká zahrada. Právě jí dominuje mimo jiné otáčivé hlediště Český Krumlov, které je součástí přírodního divadla.

Do Krumlova alespoň na tři dny

To je minimum, abyste si vychutnali samotné město, jeho pamětihodnosti, atmosféru a kulturu, které tady je přehršle v podstatě během celého roku.

TIP: Ubytování Český Krumlov

Za gurmánskými zážitky

Město je ideální i pro gurmánskou turistiku. Nechybí úžasné hospody a hospůdky. Středověk si vychutnáte v Šatlavě, nezaměnitelnou atmosféru má krčma U dwau Maryí, ochutnat můžete zajít pravý český karamel, což je speciální výrobna ručně vařených tekutých karamelů. Pokud najdete levné ubytování Český Krumlov, můžete si gurmánské zážitky užívat třeba dnes a denně. I kdybyste sem přijeli pouze za jídlem, vyplatí se to.

Nejeden hotel či penzion Český Krumlov je již sám vybaven perfektní kuchyní. Takže za špičkovým jídlem vlastně ani příliš daleko nemusíte chodit. A přiznejme si, mnozí z nás i na zahraničních dovolených milují především skvělé jídlo.

Kultura v Českém Krumlově

Krumlov i celé Jižní Čechy jsou bohaté na pravidelné kulturní akce, kvůli kterým se zde schází čeští i zahraniční milovníci divadla, vážné hudby, výtvarného umění i ti, kdo si rádi zajdou na různé historické slavnosti. Pravidelná divadelní představení nabízí Jihočeské divadlo na Otáčivém hledišti, řadu akcí pořádá Muzeum Jindřichohradecka i Jihočeské muzeum. V Krumlově se pravidelně koná Festival barokních umění, v září se lze podívat na Svatováclavské slavnosti, v říjnu na podzimní Švestkové dny. Pro léto je typickým Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Někdy máte pocit, že celá kultura Česka se koncentruje právě do Jižních Čech. Téměř není datum, kdybyste neměli co navštívit. Přímo v Českém Krumlově najdete dokonce Muzeum voskových figurín, Pohádkový dům a též stálou expozici Egon Schiele Art Centrum.

Přírodní krásy Jižních Čech a okolí Českého Krumlova

Jižní Čechy milují cyklisté i rybáři. Na výlet se lze vydat k vodopádům, podívat se na magické přírodní stoly a židle, nádherný je výlet z Trhových Svin na Kohouta a Slepici. Úžasnou je jihočeská rozhledna na Hradišťském vrchu poblíž Kaplice, z které uvidíte Novohradské hory i Alpy. Oplatí se zajet i na Hlubokou, nebo si její okolí ponechat na samostatný výlet. Stejně tak, jako některé jihočeské lázně v Třeboni.

Český Krumlov i pro romantické pecivály

Chcete si odpočinout v páru a užít si pořádný kus romantiky? Nejen na Valentýna se můžete ubytovat v některém z hotýlků či penzionů a třeba celý den vůbec nevylézt z postele. Vše doženete u sklenky skvělého vína a výborné večeři v některé z hospůdek. Večery jsou v Krumlově nezapomenutelné a romantické.

Český Krumlov je krásný nejen v létě, ale i v zimě

Léto v městě na Vltavě, v Českém Krumlově, je nádherné, ale zkuste jej navštívit v zimě a šíleně se zamilujete. Protože právě tehdy má tu pravou mystickou atmosféru. Ubytování Jižní Čechy tentokrát nasměřujte přímo do Českého Krumlova. Nejkrásnější bude v penzionu. Některé atrakce jsou v zimě sice zavřené, o to více si však užijete samotnou atmosféru města, a třeba i tradiční hospůdky. S méně turisty působí městečko ještě malebněji. Pokud jste v létě některé památky vynechali, teď je ten správný čas podívat se třeba právě na zámek, nebo do Muzea tortury. Vydat se máte možnost na prohlídku pivovaru Eggenberg (nyní Pivovar Krumlov), nebo do muzea historických motocyklů. Nevynechte ani Muzeum Vltavínů, tedy kamenů, které jsou vesmírného původu, protože vznikly dopadem meteoritu. V únoru se můžete podívat na krumlovský masopust. Takže pokud je někde nuda, v Českém Krumlově to rozhodně není, ať praží slunce, nebo třeští mráz.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Český Krumlov

Villa Harmony

9,9

Villa Harmony

Ubytování (Apartmány) Villa Harmony. Villa Harmony se nachází v Českém Krumlově, 1,7 km od zámku Český Krumlov a hlavního náměstí, a nabízí výhled do zahrady a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Villa Harmony se nachází ve českém městě Český Krumlov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Pension Adalbert

9,9

Pension Adalbert

Ubytování (Penzion) Pension Adalbert. Pension Adalbert se nachází v Českém Krumlově, jen pár kroků od zámku Český Krumlov, a nabízí restauraci a výhled na město. Ubytování Pension Adalbert se nachází ve českém městě Český Krumlov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Konekt Apartment

9,9

Konekt Apartment

Ubytování (Apartmán) Konekt Apartment. Konekt Apartment se nachází v Českém Krumlově, 700 metrů od hlavního náměstí, 800 metrů od otáčivého hlediště a 600 metrů od synagogy. Ubytování Konekt Apartment se nachází ve českém městě Český Krumlov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmán Life in Nature

9,9

Apartmán Life in Nature

Ubytování (Apartmán) Apartmán Life in Nature. K dispozici je bezplatné Wi-Fi. V apartmánu je 1 koupelna. Apartmán Life in Nature má terasu. Relaxovat můžete na zahradě. Ubytování Apartmán Life in Nature se nachází ve českém městě Český Krumlov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartment 23

9,9

Apartment 23

Ubytování (Apartmán) Apartment 23. Apartmán 23 je apartmán s Wi-Fi zdarma a TV s plochou obrazovkou situovaný v budově z 15. Ubytování Apartment 23 se nachází ve českém městě Český Krumlov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Hotel CK Park

9,8

Hotel CK Park

Ubytování (Hotel) Hotel CK Park. Tříhvězdičkový Hotel CK Park se nachází v Českém Krumlově, 3 km od zámku Český Krumlov. Ubytování Hotel CK Park se nachází ve českém městě Český Krumlov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Jihočeský kraj

Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821

10

Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821

Ubytování (Prázdninový dům) Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821. Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821 se nachází ve Frydavě v Jihočeském kraji, 24 km od Bad Leonfeldenu. Nabízí balkon a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821 se nachází ve českém městě Frymburk, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

apartmán Lipno

10

apartmán Lipno

Ubytování (Apartmán) apartmán Lipno. Apartmán Lipno se nachází ve Frymburku, 24 km od Bad Leonfeldenu. Nabízí bezplatné Wi-Fi a soukromé neplacené parkoviště. Na místě je i restaurace. Ubytování apartmán Lipno se nachází ve českém městě Frymburk, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Chata na Kobylnici

10

Chata na Kobylnici

Ubytování (Prázdninový dům) Chata na Kobylnici. Chata na Kobylnici se nachází v Lipně nad Vltavou, 2,6 km od lipenské přehrady a 4 km od Stezky korunami stromů. Ubytování Chata na Kobylnici se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Cosy tiny house

10

Cosy tiny house

Ubytování (Prázdninový dům) Cosy tiny house. Cosy tiny house se nachází v Písku a nabízí zahradu a terasu. Ubytování Cosy tiny house se nachází ve českém městě Písek, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Vila Caba

10

Vila Caba

Ubytování (Prázdninový dům) Vila Caba. Vila Caba se nachází v Kremži, 200 metrů od rybníku, a nabízí zahradu s venkovním bazénem a trampolínou a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Vila Caba se nachází ve českém městě Křemže, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Statek Polzov

10

Statek Polzov

Ubytování (Venkovský dům) Statek Polzov. Statek Polžov se nachází ve vesnici Polžov, 39 km od Guglwaldu. Nabízí společný lounge, zahradu, zázemí pro grilování a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Statek Polzov se nachází ve českém městě Polžov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.