Hledat

Ubytování

Dovolená Mariánské Lázně a okolí aneb Do lázní jako za první republiky

Dovolená Mariánské Lázně a okolí aneb Do lázní jako za první republiky

Už dávno je pryč doba, kdy si lázně spojujeme pouze s ozdravnými pobyty. Vydejte se do lázní na dovolenou. Mariánské Lázně a okolí jsou úžasným místem pro dovolenou v páru i s dětmi.

Kolik lidí, tolik chutí. Přesto se Mariánské Lázně neboli Mariánky, jak se jim familiárně říká, pokládají za jedny z nejkrásnějších lázní v České republice. Ano, předčí i Karlovy Vary.

Přijeďte do Mariánských lázní

Mariánské Lázně mají i další „nej“. Jsou to lázně s nejnižší teplotou minerálních pramenů. Studené prameny mají pouhých 7 až 10 °C. Jde o druhé největší lázně u nás a pramenů je zde skutečně dost. Přímo ve městě je to až 40 pramenů, kolem města téměř 100. Lázeňská péče je v Mariánských lázních velice pestrá. Zaměřuje se na pohybové ústrojí, dýchací cesty, ledviny, trávicí trakt, močové ústrojí (včetně léčby dětských onemocnění močového ústrojí), poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, onkologické nemoci, a gynekologická onemocnění (opět včetně léčby dětí).

Najděte si penzion Mariánské Lázně, nebo hotel Mariánské Lázně, a přijeďte si užít nejmladší z nejslavnější trojice českých lázní, kam paří ještě Karlovy Vary a Františkovy Lázně (i když zapomínat bychom neměli ani na Lázně Kynžvart). Založeny byly až počátkem 19. století. Léčivými prameny jsou Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Karolínin pramen, Mariin pramen, Lesní pramen, Ambrožův pramen a Alexandřin pramen. Raritou lázní je velká rozdílnost pramenů, a to přestože leží velice blízko sebe.

Lázeňské služby jsou spojeny s koupeli, pitím léčivé vody, vodoléčbou, masážemi, teplými zábaly, plynovou terapií (obálky a injekce) a fyzioterapií.

Do Mariánek se ale nejezdí jenom do lázní

Dovolená Mariánské Lázně a okolí, to není jen lázeňství. Město leží na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v nadmořské výšce 567 až 626 metrů. Nádherná příroda je vidět z rozhledny Hamelika. Postavena byla v roce 1876 ve výšce 723 metrů nad mořem. Nabízí úchvatný pohled na část lázeňského městečka, na Slavkovský les i na Zelenou horu. Rozhledna je volně přístupná během celého roku.

Krásný výlet vám nabídne naučná stezka přírodní rezervací Kladské rašeliny. Je dlouhá až 9 kilometrů a kromě toho, že se seznámíte s historii osady Kladská, poznáte i unikáty místní flory a fauny. Přírodní rašeliniště jsou pokládána za nejcennější část CHKO Slavkovský les. Jde celkem o pět rašelinišť (Tajga, Paterák, Husí les, Lysina a Malé rašeliniště) v nadmořských výškách 800 až 930 metrů nad mořem.

Vidět byste měli prstnatcovou louku v parku v Mariánských Lázních, kde kvete jedna z ohrožených českých orchidejí. Nádherný je přírodní park kolem Prelátova pramene, okolí Medvědího pramene či Vyhlídka královny Karoly. Pro vás i děti bude užitečnou naučná stezka Geologický park i naučná stezka Cech svatého Víta. Své kouzlo má přírodní památka Čertkus ve Slavkovském lese i přírodní rezervace Smraďoch. Ano, skutečně to tady zvláštně smrdí. Zapáchající sirovodík vystupuje z drobných puklin na povrchu. Není tady žádný život a jde o pozůstatky poslední tektonické činnosti v oblasti.

Ani na památky nejsou Mariánky skoupé

I když zámek Mariánské lázně chybí a budete se muset vydat do Kynžvartu, je zde obrovské množství jiných drobných památek. Za návštěvu stojí židovský hřbitov, kaple Panny Marie Bolestné, anglikánský kostel, kostel Nanebevzetí Panny Marie, místní pravoslavný kostel svatého Vladimíra. Klasickými turistickými atrakcemi Mariánských Lázní jsou kolonáda, Ferdinandův pramen i Zpívající fontána. Rozhodně ale nezapomeňte ani na romantickou trať Karlovy Vary – Mariánské Lázně. Je dlouhá 53 km a v provozu od roku 1898. Lokálka projíždí malebným Slavkovským lesem kolem Golf a wellness resortu Cihelny. Při návštěvě Mariánských Lázní se jí svezl i císař Franz Josef. Podle webu TheGuardian.com patří mezi 10 nejkrásnějších tratí starého kontinentu.

TIP: Vyhlídněte si levné ubytování Mariánské Lázně a užívejte si dovolenou, na které nemusíte příliš utrácet. Většina památek a přírodních krás je zde zdarma. Je to možnost užít si dovolenou bez zbytečného utrácení. Zkuste tipy na ubytování v soukromí Mariánské lázně.

Jak si užít letní sporty v Mariánských Lázních?

Mariánské Lázně myslí nejen na ty, kdo si vystačí s procházkami po lázních a jejich okolí. Zahrát si zde máte možnost aktivně především golf. Zimní Skiareál Mariánky je rovněž k dispozici i v létě. Svezete se kabinkovou lanovkou, půjčíte si horská kola a horské koloběžky, otevřen je Bike Park, cvičit zde lze lukostřelbu a nechybí ani dětské hřiště se zdařilými atrakcemi.

Mariánskolázeňské festivaly živě

Turistickou atrakcí je každoroční květnové zahájení lázeňské sezóny. V srpnu se koná Chopin festival (v roce 2020 již 61. ročník) i Marienbad Film Festival. Konec září pak patří mezinárodnímu folklornímu festivalu Mariánský podzim. Najít si pěkné ubytování Mariánské lázně se vám tedy vyplatí i mimo hlavní letní sezónu.

A jak na dovolené v Mariánských Lázních a okolí fascinovat děti?

Park Boheminium seznámí vás i děti na jednom místě s nejkrásnějšími památkami Čech a Moravy. Vše díky úchvatným miniaturám. Park je přístupný celoročně a bez ohledu na počasí. Fascinující stavby jsou v měřítku 1:25 a přirozenou cestou děti seznamují jak s historií, tak s architekturou. V parku jsou miniatury staveb od dob Velké Moravy až po současnost. Modely nestále přibývají, takže se sem budete rádi s rodinou vracet. Novinkou letošního roku je miniatura zámku Hluboká nad Vltavou. Je to zatím nejsložitější model, který je zde k vidění.

Další místo, kde se vaše děti nebudou nudit, je Statek Bernard. Jde o centrum řemesel a zábavně naučnou stezku na řece Ohře. Konají se tady pravidelně zajímavé akce, například oslavy masopustu a nechybí ani výborná česká restaurace. Nechte děti vyzkoušet si na statku různá řemesla. Třeba tradiční včelařství.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Mariánské Lázně

Marienbad Apartment

10

Marienbad Apartment

Ubytování (Apartmány) Marienbad Apartment. Marienbad Apartment se nachází v Mariánských Lázních, 400 metrů od Kolonády se zpívající fontánou, TV s plochou obrazovkou, kuchyní a bezplatným Wi-Fi. Ubytování Marienbad Apartment se nachází ve českém městě Mariánské Lázně, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Residenz Emilia

10

Residenz Emilia

Ubytování (Apartmán) Residenz Emilia. Residenz Emilia se nachází v Mariánských Lázních, jen 1 km od kolonády u Zpívající fontány. Nabízí ubytování v apartmánu s výhledem na město a Wi-Fi... Ubytování Residenz Emilia se nachází ve českém městě Mariánské Lázně, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Residence Leo

10

Residence Leo

Ubytování (Vily) Residence Leo. Residence Leo se nachází 3,9 km od Zpívající fontány a nabízí sdílený lounge, zahradu a nepřetržitě otevřenou recepci. Ubytování Residence Leo se nachází ve českém městě Mariánské Lázně, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apart House Plesia2

9,9

Apart House Plesia2

Ubytování (Apartmán) Apart House Plesia2. Apart House Plesia2 se nachází v Mariánských Lázních, 2 km od Zpívající fontány a necelý 1 km od pravoslavného kostela sv. Vladimíra. Ubytování Apart House Plesia2 se nachází ve českém městě Mariánské Lázně, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Galerie Suites

9,9

Galerie Suites

Ubytování (Bed and breakfast) Galerie Suites. Galerie Suites se nachází v klidné části centra Mariánských Lázní, 200 metrů od Zpívající fontány, a nabízí bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé... Ubytování Galerie Suites se nachází ve českém městě Mariánské Lázně, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

LUXUSNÍ APARTMÁN Marienbad, Mariánské Lázně

9,9

LUXUSNÍ APARTMÁN Marienbad, Mariánské Lázně

Ubytování (Apartmán) LUXUSNÍ APARTMÁN Marienbad, Mariánské Lázně. LUXUSNÍ APARTMÁN Marienbad, Mariánské Lázně se nachází v Mariánských Lázních, 400 metrů od Ferdinandova pramene a 2,7 km od kolonády u Zpívající fontány. Ubytování LUXUSNÍ APARTMÁN Marienbad, Mariánské Lázně se nachází ve českém městě Mariánské Lázně, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Karlovarský kraj

Libušina Residence

10

Libušina Residence

Ubytování (Apartmán) Libušina Residence. Boasting city views, Libušina Residence features accommodation with a balcony and a kettle, around 400 metres from Market Colonnade. Ubytování Libušina Residence se nachází ve českém městě Karlovy Vary, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmán Ondřejská

10

Apartmán Ondřejská

Ubytování (Apartmán) Apartmán Ondřejská. Apartmán Ondřejská in Karlovy Vary provides accommodation with free WiFi, 100 metres from Mill Colonnade, 1.4 km from Market Colonnade and 1. Ubytování Apartmán Ondřejská se nachází ve českém městě Karlovy Vary, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

VILLA BRICOLA - Boutique Apartments

10

VILLA BRICOLA - Boutique Apartments

Ubytování (Aparthotel) VILLA BRICOLA - Boutique Apartments. VILLA BRICOLA - Boutique Apartments se nachází 7 km od Mlýnské kolonády. Nabízí bar, terasu, pokojovou službu, Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé... Ubytování VILLA BRICOLA - Boutique Apartments se nachází ve českém městě Karlovy Vary, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

City centre apartment Demio

10

City centre apartment Demio

Ubytování (Apartmán) City centre apartment Demio. City centre apartment Demio se nachází v Karlových Varech, 2 km od Mlýnské kolonády a 2,8 km od Tržní kolonády. V okolí se můžete věnovat lyžování. Ubytování City centre apartment Demio se nachází ve českém městě Karlovy Vary, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.