Hledat

Ubytování

Ubytování a dovolená v Lipně nad Vltavou

Lipno nad Vltavou je malebná jihočeská obec rozprostírající se na levém břehu nádrže Lipno na řece Vltavě. Jedná se o významnou rekreační oblast, která nabízí bohaté vyžití za každého ročního období.

V zimních měsících turisté míří do ski areálu Lipno-Kramolín s celkem pěti sjezdovkami, nově vybudovaným snowparkem a třemi desítkami upravených běžkařských tras. Během letních prázdnin jsou lákadlem pláže, přičemž právě v Lipně nad Vltavou je upravované travnatá pláž s pískem.

Turistika po zelené, modré a žluté značce

Lipnem nad Vltavou prochází hned několik turistických tras. Žlutá značka vede od Dvorečné na Alpskou vyhlídku a vrch Kaliště, odkud pokračuje až do Frymburku. Zelená značka začíná v Loučovicích a pokračuje podél řeky Vltavy přes centrum obce Lipno nad Vltavou, místní část Slunečnou, jižní svah hřebene Kramolína a Kaliště, a pak opět končí ve Frymburku. Modrá turistická značka startuje v někdejší obci Kaplička, která je součástí obce Loučovice, a line se podél pravého břehu přehrady na hráz, pokračuje přes centrum obce a míří do Luče.

Lipno nad Vltavou a její okolí však myslí i na příznivce cykloturistiky. Cyklostezka označená číslem 33 se svou trasou podobá zelené značce.

Památky v okolí Lipna nad Vltavou

Bohužel, přímo hrad či zámek Lipno nad Vltavou nenabízí, ovšem v bezprostřední blízkosti se nachází hned několik významných pamětihodností, které rozhodně stojí za zmínku. Impozantní je jednoznačně zámek Hluboká nad Vltavou, jenž je sice vzdálený zhruba 65 kilometrů, nicméně vyplatí se takovou trasu absolvovat. Součástí zámku, jenž byl postaven ve stylu romantické novogotiky, je nádherný anglický park se sochařskou výzdobou. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny uměleckými díly v podobě obrazů a dřevořezeb. Za zmínku rozhodně stojí i cenný nábytek, jenž se v zámeckých pokojích nachází.