Hledat

Ubytování

Ubytování a dovolená v Lipně nad Vltavou

Lipno nad Vltavou je malebná jihočeská obec rozprostírající se na levém břehu nádrže Lipno na řece Vltavě. Jedná se o významnou rekreační oblast, která nabízí bohaté vyžití za každého ročního období.

V zimních měsících turisté míří do ski areálu Lipno-Kramolín s celkem pěti sjezdovkami, nově vybudovaným snowparkem a třemi desítkami upravených běžkařských tras. Během letních prázdnin jsou lákadlem pláže, přičemž právě v Lipně nad Vltavou je upravované travnatá pláž s pískem.

Turistika po zelené, modré a žluté značce

Lipnem nad Vltavou prochází hned několik turistických tras. Žlutá značka vede od Dvorečné na Alpskou vyhlídku a vrch Kaliště, odkud pokračuje až do Frymburku. Zelená značka začíná v Loučovicích a pokračuje podél řeky Vltavy přes centrum obce Lipno nad Vltavou, místní část Slunečnou, jižní svah hřebene Kramolína a Kaliště, a pak opět končí ve Frymburku. Modrá turistická značka startuje v někdejší obci Kaplička, která je součástí obce Loučovice, a line se podél pravého břehu přehrady na hráz, pokračuje přes centrum obce a míří do Luče.

Lipno nad Vltavou a její okolí však myslí i na příznivce cykloturistiky. Cyklostezka označená číslem 33 se svou trasou podobá zelené značce.

Památky v okolí Lipna nad Vltavou

Bohužel, přímo hrad či zámek Lipno nad Vltavou nenabízí, ovšem v bezprostřední blízkosti se nachází hned několik významných pamětihodností, které rozhodně stojí za zmínku. Impozantní je jednoznačně zámek Hluboká nad Vltavou, jenž je sice vzdálený zhruba 65 kilometrů, nicméně vyplatí se takovou trasu absolvovat. Součástí zámku, jenž byl postaven ve stylu romantické novogotiky, je nádherný anglický park se sochařskou výzdobou. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny uměleckými díly v podobě obrazů a dřevořezeb. Za zmínku rozhodně stojí i cenný nábytek, jenž se v zámeckých pokojích nachází.

Blíže, a to asi 15 kilometrů od Lipna nad Vltavou, stojí zřícenina nejvýše položeného hadu v České republice, takzvaného Vítkova kamene (respektive Vítkova hrádku). Otevírá se z něj panoramatický výhled na celé Lipno a daleké okolí.

V blízkosti je ještě hrad Rožmberk, a to asi 18 kilometrů od jihočeské obce Lipno nad Vltavou. Jeden z nejstarších hradů v naší republice prošel v devatenáctém století rozsáhlejší rekonstrukcí a úpravy se nesly v duchu romantické gotiky, takže hrad vypadá jinak, než tomu bylo v jeho počátcích.

Přímo v obci na turisty čeká Stezka korunami stromů Lipno, která je citlivě zasazena do krajiny v okolí Lipenského jezera. Z vyhlídkové věže se nabízí unikátní výhled na Šumavu, lipenské jezero, ba dokonce za pěkného počasí i Alpy.

V areálu Bobovka si na své přijdou všichni členové rodiny. Dvě bobové dráhy – horská a korytová – jsou vzájemně propleteny. Jedná se o unikátní projekt, přičemž Lipno nad Vltavou je jediné místo v České republice, kde jsou oba druhy bobových dráh pohromadě.

Koupaní a vodní sporty

Dovolená Lipno nad Vltavou a okolí je oblíbená především díky vodní ploše Lipno. Kromě koupání v čisté vodě si turisté mohou vyzkoušet nespočetné množství vodních sportů, jako jsou windsurfing a kiteboarding. Lipno má totiž optimální povětrnostní podmínky. Připraveny jsou také půjčovny kánoí, člunů, katamaránů a jachet.

Atrakce i pro nejmenší

Levné ubytování Lipno nad Vltavou vyhledávají také rodiny s dětmi, což si obec uvědomuje, a proto vybudovala několik moderních hřišť, na nichž si užijí i nejmenší ratolesti spoustu zábavy. Přímo u bobové dráhy je krásné dřevěné hřiště, další je na okraji tamního kempu.

Ubytování

Velice důležitá a zásadní otázka je, jaké zvolit ubytování Lipno nad Vltavou. V dané obci a blízkém okolí je k dispozici několik různých zařízení. Záleží na tom, jaké preferujete. Chcete spíše soukromí? Nevadí vám zvýšený pohyb osob? Preferujete služby penzionů a hotelů?

Pokud zadáte do vyhledávače ubytování v soukromí Lipno nad Vltavou, zobrazí se vám různé chaty i prázdninové domy. Oblíbené jsou také apartmány s kuchyňkami, pokud si chtějí turisté sami vařit. Výborné hodnocení si získala Villa Park Lipno 206, což je nádherná vila s nadstandardním interiérem.

Pro jedince prahnoucí po kvalitních službách je připraven hotel Lipno nad Vltavou zvaný Modrý jelen. Čtyřhvězdičkové ubytovací zařízení má v nabídce několik apartmánů a jeho součástí jsou krytý bazén i sauna.

Záleží i na tom, jestli si chcete vařit sami, nebo upřednostňujete stravování formou penze. Nastavte si své podmínky, a potom vyhledávejte hotel či penzion Lipno nad Vltavou, aby vám vyhovoval nejen službami a lokalitou, ale také cenami.

Ubytování v jižních Čechách

Nevadí vám ubytovat se někde dál? Ubytování Jižní Čechy je totiž rozmanité a přijdou si na své i nároční turisté. Český Krumlov je půvabné město nacházející se zhruba 40 kilometrů od Lipna nad Vltavou a ukrývá hned několik významných památek, jako jsou státní hrad a zámek, městský pivovar, ale i kostel svatého Víta.

Ubytování je k dispozici také v Rožmberku, kde stojí výše zmíněný hrad. Rožmberk nad Vltavou s historickým jádrem je spojen se šlechtickým rodem Rožmberků, jenž přinesl prosperitu nejen samotnému městu, ale i širokému okolí.

Závěrem za zmínku stojí městys Frymburk, do něhož míří i turistické trasy vedoucí přes Lipno nad Vltavou. Frymburk se rozkládá na severním břehu vodní nádrže Lipno a poskytuje také spoustu možností k ubytování – hotely, penziony, chaty, ale i apartmány.

Tak neváhejte a vyrazte do Lipna nad Vltavou. Samotná obec a její okolí mají co nabídnout, na nudu tedy nebude čas a prostor.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Lipno nad Vltavou

Chata na Kobylnici

10

Chata na Kobylnici

Ubytování (Prázdninový dům) Chata na Kobylnici. Chata na Kobylnici se nachází v Lipně nad Vltavou, 2,6 km od lipenské přehrady a 4 km od Stezky korunami stromů. Ubytování Chata na Kobylnici se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

POHODA NA LIPNĚ

10

POHODA NA LIPNĚ

Ubytování (Prázdninový dům) POHODA NA LIPNĚ. POHODA NA LIPNĚ se nachází u pláže v Lipně nad Vltavou, jen 2,6 km od Lipenské přehrady. Nabízí zahradu, terasu a bezplatné Wi-Fi. Ubytování POHODA NA LIPNĚ se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Lipno Beach Apartment

10

Lipno Beach Apartment

Ubytování (Apartmán) Lipno Beach Apartment. Apartmán Lipno Beach se nachází u pláže v Lipně nad Vltavou, pouhých 600 metrů od vodní nádrže Lipno, a nabízí zahradu, terasu a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Lipno Beach Apartment se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

LipnoHome

9,9

LipnoHome

Ubytování (Apartmány) LipnoHome. Apartmány LipnoHome se nachází v Lipně nad Vltavou v Jihočeském kraji, v blízkosti vodní nádrže Lipno a Stezky korunami stromů, a nabízí bezplatné Wi-Fi a... Ubytování LipnoHome se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Chalupa Pecivál Lipno

9,8

Chalupa Pecivál Lipno

Ubytování (Vila) Chalupa Pecivál Lipno. Chalupa Pecivál Lipno se nachází v Lipně nad Vltavou a nabízí zahradu, terasu, bezplatné Wi-Fi a výhled do zahrady. Ubytování Chalupa Pecivál Lipno se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Vila Hanka

9,8

Vila Hanka

Ubytování (Vila) Vila Hanka. Vila Hanka se nachází v obci Lipno nad Vltavou, pouhých 2,1 km od vodní nádrže Lipno, a nabízí ubytování u pláže se zahradou, vybavením pro grilování,... Ubytování Vila Hanka se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Jihočeský kraj

Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821

10

Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821

Ubytování (Prázdninový dům) Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821. Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821 se nachází ve Frydavě v Jihočeském kraji, 24 km od Bad Leonfeldenu. Nabízí balkon a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Holiday home Frymburk/Lipno-Stausee 1821 se nachází ve českém městě Frymburk, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

apartmán Lipno

10

apartmán Lipno

Ubytování (Apartmán) apartmán Lipno. Apartmán Lipno se nachází ve Frymburku, 24 km od Bad Leonfeldenu. Nabízí bezplatné Wi-Fi a soukromé neplacené parkoviště. Na místě je i restaurace. Ubytování apartmán Lipno se nachází ve českém městě Frymburk, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Chata na Kobylnici

10

Chata na Kobylnici

Ubytování (Prázdninový dům) Chata na Kobylnici. Chata na Kobylnici se nachází v Lipně nad Vltavou, 2,6 km od lipenské přehrady a 4 km od Stezky korunami stromů. Ubytování Chata na Kobylnici se nachází ve českém městě Lipno nad Vltavou, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Cosy tiny house

10

Cosy tiny house

Ubytování (Prázdninový dům) Cosy tiny house. Cosy tiny house se nachází v Písku a nabízí zahradu a terasu. Ubytování Cosy tiny house se nachází ve českém městě Písek, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Vila Caba

10

Vila Caba

Ubytování (Prázdninový dům) Vila Caba. Vila Caba se nachází v Kremži, 200 metrů od rybníku, a nabízí zahradu s venkovním bazénem a trampolínou a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Vila Caba se nachází ve českém městě Křemže, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Statek Polzov

10

Statek Polzov

Ubytování (Venkovský dům) Statek Polzov. Statek Polžov se nachází ve vesnici Polžov, 39 km od Guglwaldu. Nabízí společný lounge, zahradu, zázemí pro grilování a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Statek Polzov se nachází ve českém městě Polžov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.