Hledat

Ubytování

Dovolená Lednice a okolí – to rozhodně není výlet na pár hodin

Dovolená Lednice a okolí – to rozhodně není výlet na pár hodin

Zájem o tuzemskou dovolenou roste a bude ještě výraznější. Jsou místa, která rozhodně nelze opomenout navštívit. Z těch na Moravě je to Lednice. Dovolená Lednice a okolí je mezi tuzemskými lokalitami pojmem. Vždyť míst, které je zde možné navštívit, je obrovské množství, a není problém sehnat ani levné ubytování Lednice. Odsud vyrazíte za památkami na Moravě, ale i do Rakouska.

Proč je okolí Lednice tak unikátní?

I když tady budete na dovolené třeba 14 dnů, žádný den nebude stejný. Památek, které je možné navštívit, je obrovské množství. Dokonce se návštěva jižní Moravy nevylučuje ani se zimní dovolenou, nebo s návštěvou památek a přírodních krás v sousedním Rakousku. Lednice a okolí je krásná 365 dnů v roce a vždy je zde co vidět. A rozhodně je zapotřebí začít perlou UNESCO.

Lednicko-valtický areál je evropský unikát

Lednicko-valtický areál je na seznamu kulturního dědictví zapsán již od roku 1996. Je téměř součásti Lednice, protože se od ní nachází ve vzdálenosti pouhé 4 kilometry. Je pýchou břeclavského okresu a díky své poloze u rakouských hranic, ale též nedaleko hranic slovenských, je též oblíbeným místem zahraničních turistů. Areál je pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě a mnohdy se mluví o tom, že jde dokonce o největší park světa. Tato lidskou rukou upravená krása pak přímo navazuje na CHKO Pálava.

Vůně kvetoucích lip i majestátních kaštanů

Obce Lednice a Valtice spojuje Bezručova alej. Jde o celkem 6 km dlouhou alej osázenou lípami a kaštany. Vysázena byla v roce 1715 a Bezručovo jméno dostala poté, co ji jako básník zmínil ve své básni Valčice. Dnes je alej chráněná nejen jako alej samotná, ale rovněž jako evropsky významná lokalita výskytu brouka páchníka hnědého.

Díky, Lichtenštějnové

Lednicko-valtický areál vznikl na přelomu 18. a 19. století. Za proměnou krajiny v přírodní park stál knížecí rod Lichtenštejnů. V areálu byly vybudovány lednické rybníky, vysázel se Boří les. Na území areálu se nachází dva státní zámky, zámek Valtice a zámek Lednice.