Hledat

Ubytování

Ubytování a dovolená Valtice a okolí

Hurá, konečně jedeme na výlet směr Valtice! Jižní Morava je to pravé místo, kde zažijete relaxaci, odpočinek i dostatek prostoru pro plnění vašich snů. Jedete objevovat krásy jihu naší země sami, s partou přátel nebo s rodinou? Ubytujte se třeba přímo nad vinným sklepem, v pohodlí některého z penzionů nebo třeba na vinici. Už se těšíte na objevování krás Valtic a okolí?

Zámek Valtice – perla Moravy

Tato perla Moravy byla právem zapsána na světový seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO, a to již v devadesátých letech. Již od roku 1945 je v majetku našeho státu a v současné době jej spravuje Národní památkový ústav. Za svou současnou podobu vděčí dlouhým přestavbám, jež probíhaly v 17. a 18. století. Zámek Valtice se pyšní překrásnou barokní výzdobou, která dokládá fakt, že byl zámek rezidenčním sídlem jednoho z nejvlivnějších šlechtických rodů podunajské monarchie – Liechtensteinů.

Co nabízí Chateau Valtice

Jedny z nejvýznamnějších a nejstarších vinných sklepů v naší vlasti naleznete ve Valticích. Firma rodinného typu, která má hluboké moravské kořeny i tradice, má na starosti vinohrady, pozemky, výrobu i vysokou kvalitu vín. Chateau Valtice je dnes také největším pěstitelem vinné révy v naší zemi, a bedlivě tak sleduje kvalitu hroznů na více než 100 hektarech v okolí Valtic a pod Pálavou. A výběr vín? Více než 170 špičkových vín ze 30 různých odrůd. Na tohoto držitele mnoha prestižních ocenění v oblasti vín může být naše země náležitě hrdá.

Vinařská pohotovost i zámecký sklep z roku 1430

Jižní Morava je místem, které je pro naši zemi nenahraditelné – kde jinde potkáte tolik příjemných a dobře naladěných lidí? Kde jinde si užijete klid a pohodu se sklenkou vína v ruce? A když už jsme u vína, víte o tom, že vinné sklepy Valtice nabízejí vinařskou pohotovost? Pokud byste se tedy ocitli ve vinné krizi, máte kam zajet. Příjemné posezení, něco k zakousnutí nebo i místo ke hraní pro naše nejmenší – to je záruka krásně prožitého dne.

V rámci valtických vinných sklepů se nabízí i prohlídka zámeckého sklepu, jehož existence je doložena až do roku 1430 – právě v tomto roce jej vládnoucí rod Lichtenštejnů nechal přestavět, a jeho existence je doložena v pramenech. Již ve 12. století však byl sklep součástí rozsáhlého středověkého hradu. Dnes v něm naleznete více než stovku dubových sudů, ve kterých zrají ta nejlepší červená vína. A perlička? Milovníci vín si v tomto unikátním prostředí mohou nechat uložit svá vína k archivaci – k dispozici jsou privátní boxy. Budete si přát zde uložit i vaše víno? Dovolená Valtice a okolí se tak stane vaším nezapomenutelným zážitkem!

Hurá na vinobraní!

Každoročně velmi hojně navštěvovaná a očekávaná událost – vinobraní Valtice, je slavností vína, burčáku, a především pak dobré nálady. Na začátku října se tak můžete těšit na pořádnou dávku dobré muziky z celé republiky i moravských folklorních seskupení, ochutnávku mladých, perlivých vín a sektů nebo také burčáků, pohoštění ve formě vynikajících moravských dobrot, nebo tombolu s cenami. Nechybí ani hrací fontána a spousta doprovodného programu. Valtické vinobraní nesmíte zmeškat!

Kde se ubytovat ve Valticích?

Až se budete chystat na příjemný pobyt na Moravě, nezapomeňte si vybrat ubytování přesně podle svých potřeb. Například penzion Valtice nabízí ubytování v budově, jejíž kořeny sahají až do 18. století, a naleznete jej pouze 450 metrů od zámku. Je vybaven dětským hřištěm, pizzerií, kavárnou i vinným sklípkem.

Levné ubytování Valtice vám nabídnou celou řadu možností. Pro jednotlivce i rodiny s dětmi je zde široká nabídka ubytování v soukromí v podobě apartmánů, vilek nebo rezidencí. Využít můžete také prázdninovou vilu, ubytování na privátě nebo v penzionech. Stále ještě váháte, co by pro vás byla ideální možnost? Zkuste se ubytovat přímo v areálu vinařství nebo v privátním ubytování, kde vás obklopí vinohrad.

Pálava i křížová cesta

Až si dosyta užijete pobytu v městě Valtice, vydejte se směle do přírody. Ubytování Jižní Morava nabízí unikátní možnost složit hlavu přímo nad vinným sklepem. No uznejte, kde jinde se vám toto může povést? Až se dorůžova vyspíte, je čas na pořádný výlet do přírody! Chráněná krajinná oblast Pálava představuje krásnou a romantickou krajinu s cennými biotopy skalních, lučních a drnových stepí a lesostepí. Na vápencových kopcích potkáte čápa bílého, orla mořského, nebo včelojeda lesního. Právě pro tyto a mnohé další druhy byla krajina vyhlášena za ptačí oblast. Stačí se jen rozhlédnout okolo sebe a užít si panenské přírody a vyzpěvujících ptáčků.

Další možností, kam se vydat, když na chvíli opustíte své ubytování Valtice, je přírodní rezervace Svatý kopeček nad Mikulovem. Tamní křížová cesta patří mezi významná poutní místa Moravy a řadí se mezi nejstarší křížové cesty u nás. Po cestě potkáte 14 kapliček, kapli svatého Šebestiána a kapli a zvonici Božího hrobu. Poutní místo bylo vybudováno jako snaha o vyjádření vděčnosti Bohu poté, co lid překonal morovou epidemii v roce 1622. Až se vrátíte do svého ubytování v soukromí Valtice, nezapomeňte se odměnit lahodným vínem a oslavit tak život.

Valtice patří mezi klenoty naší země. Na svých toulkách nezapomeňte navštívit místa, kterými prošla historie, ale také nezapomeňte všemi smysly vnímat krásnou přítomnost – sklenka dobrého vína se skvěle hodí pro rozjasnění dne, prodloužení života i pro lepší náladu. Jižní Morava je vskutku krásná zem! Užijte si tento jedinečný kus naší vlasti.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Valtice

Rezidence Adalbert

9,9

Rezidence Adalbert

Ubytování (Prázdninový dům) Rezidence Adalbert. Rezidence Adalbert je klimatizovaný prázdninový dům se zahradou situovaný ve Valticích, 800 metrů od zámku Valtice a 1,4 km od Kolonády na Rajstně. Ubytování Rezidence Adalbert se nachází ve českém městě Valtice, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmán Nella

9,8

Apartmán Nella

Ubytování (Apartmán) Apartmán Nella. Apartmán Nella se nachází ve Valticích, 1,1 km od zámku Valtice a 2,1 km od kolonády na Reistně, a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi, klimatizací,... Ubytování Apartmán Nella se nachází ve českém městě Valtice, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

HARDY - Cognac & Pension

9,8

HARDY - Cognac & Pension

Ubytování (Penzion) HARDY - Cognac & Pension. HARDY - Cognac & Pension se nachází 700 metrů od zámku ve Valticích. Nabízí bar, neplacené soukromé parkoviště, společný prostor pro posezení a zahradu. Ubytování HARDY - Cognac & Pension se nachází ve českém městě Valtice, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmány Mia Valtice

9,8

Apartmány Mia Valtice

Ubytování (Apartmány) Apartmány Mia Valtice. Apartmány Mia Valtice se nacházejí ve Valticích, nedaleko zámku Valtice a kolonády na Reistně. K zázemí patří zahrada. Ubytování Apartmány Mia Valtice se nachází ve českém městě Valtice, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmán u Lesíku v rodinném domě

9,8

Apartmán u Lesíku v rodinném domě

Ubytování (Apartmán) Apartmán u Lesíku v rodinném domě. Apartmán u Lesíku v rodinném domě se nachází ve Valticích, necelý 1 km od zámku Valtice a 1,9 km od kolonády na Reistně. Wi-Fi je zde dostupné zdarma. Ubytování Apartmán u Lesíku v rodinném domě se nachází ve českém městě Valtice, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmány Málek

9,7

Apartmány Málek

Ubytování (Aparthotel) Apartmány Málek. Apartmány Málek se nachází ve Valticích v Jihomoravském kraji, nedaleko zámku. Nabízí Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Apartmány Málek se nachází ve českém městě Valtice, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Jihomoravský kraj

Hostel Zahrada Mikulov

10

Hostel Zahrada Mikulov

Ubytování (Hostel) Hostel Zahrada Mikulov. Hostel Zahrada Mikulov se nachází v Mikulově a nabízí sdílený prostor pro posezení, zahradu, terasu a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Ubytování Hostel Zahrada Mikulov se nachází ve českém městě Mikulov, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmán Bezkov

10

Apartmán Bezkov

Ubytování (Apartmán) Apartmán Bezkov. Apartmán Bezkov je apartmán s terasou a Wi-Fi zdarma situovaný v Bezkově, 26 km od rakouského Retzu. K zázemí patří soukromé parkoviště. Ubytování Apartmán Bezkov se nachází ve českém městě Jihomoravský kraj, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Apartmán Starovičky 406

10

Apartmán Starovičky 406

Ubytování (Apartmán) Apartmán Starovičky 406. Apartmán Starovičky 406 se nachází ve Starovičkách. Nabízí bezplatné Wi-Fi. Apartmán má obývací pokoj a koupelnu. Nechybí ani terasa. Ubytování Apartmán Starovičky 406 se nachází ve českém městě Starovičky, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Business Apartments

10

Business Apartments

Ubytování (Apartmán) Business Apartments. Apartmány Business se nachází v Brně, 1,3 km od Výstaviště Brno, 2,8 km od hradu Špilberk a 3,1 km od katedrály sv. Petra a Pavla. Ubytování Business Apartments se nachází ve českém městě Brno, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Rodinný penzion Kohoutek

10

Rodinný penzion Kohoutek

Ubytování (Penzion) Rodinný penzion Kohoutek. Located in Hovorany, Rodinný penzion Kohoutek features free WiFi. Among the various facilities are a garden and a terrace. Ubytování Rodinný penzion Kohoutek se nachází ve českém městě Hovorany, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.

Studio Vlněna

10

Studio Vlněna

Ubytování (Apartmán) Studio Vlněna. Studio Vlněna se nachází v Brně, 1,8 km od hradu Špilberk a 3,9 km od brněnského výstaviště. Ubytování Studio Vlněna se nachází ve českém městě Brno, do kterého si můžete naplánovat vaší další dovolenou po česku.