Hledat

Ubytování

Sežeňte si levné ubytování v Mikulově a naplánujte skvělou dovolenou v Česku

Sežeňte si levné ubytování v Mikulově a naplánujte skvělou dovolenou v Česku

Sežeňte si levné ubytování v Mikulově a naplánujte skvělou dovolenou v Česku

Vypadá to, že letos nám ani nezbyde nic jiného než si naplánovat dovolenou v naší malé krásné republice. Není však důvod smutnit, protože i u nás se dá zažít dovolená nabitá zážitky a romantikou. Jestli chcete právě tohle zažít, určitě zvažte dovolenou na jižní Moravě. A co by to bylo za dovolenou na Moravě, kdybyste vynechali Mikulov.

Samozřejmě se můžete ubytovat v nějaké méně turisticky oblíbené obci, jako jsou Pavlov, Zaječí, Pasohlávky, Popice apod., ale nejpohodlnější je najít si přímo ubytování Mikulov. Tato obec se sedmi tisíci obyvatel je totiž centrem veškerého dění v dané oblasti.

Co všechno se dá dělat přímo v Mikulově?

Mikulov je pro mnoho turistů láska na první pohled. Nádherných míst je tu nespočet a rozhodně není možné je všechna vměstnat do jednoho článku. Pokud vás však čeká dovolená Mikulov a okolí nebo o ní aspoň uvažujete, máme pro vás pár tipů, kam se podívat.

  • Prvním místem stojícím za návštěvu je Svatý kopeček Mikulov. Jde o křížovou cestu, na níž potkáte 14 kapliček, zvonici a kapli Božího hrobu a také kapli svatého Šebestiána. Nejvíce turistů však láká panoramatický výhled na celý Mikulov, který vás čeká na jejím konci.
  • Místní chloubou je také nádherný zámek Mikulov tyčící se na výrazném skalním útesu. Nabízí se celkem tři okruhy, na které se v něm můžete podívat. Jeden je zaměřen na historii zámku, druhý vás pustí do zámecké knihovny a v rámci třetího se podíváte do sklepení s obřím sudem.
  • Milovníci krásných výhledů určitě musí navštívit také Kozí hrádek, jednu ze tří skalnatých dominant, která kdysi sloužila jako obrana zámku.
  • Zájemcům o historii se bude líbit Dietrichštejnská hrobka, v níž je uloženo 45 rakví a 3 urny s ostatky členů rodiny Dietrichsteinů.
  • Přímo v Mikulově je také celá řada dobrých kavárniček, restaurací a samozřejmě i vináren. Dobré víno zde ochutnáte kdykoliv během roku, pokud jste však praví milovníci tohoto lahodného nápoje, doporučujeme navštívit přímo vinobraní Mikulov. V toto období se tady ovšem vyskytuje nejvíce turistů, takže je možné, že si tolik neužijete klid a odpočinek.